Postitused

Teeninduskultuurist

Just teenindus, mitte teenendus, mida millegipärast pealtnäha täitsa asjalikud inimesed Eestis üllatavalt palju kasutavad. Selliseid sõnu nagu "teenendama" ja "teenendaja" ei ole olemas. Ma saan aru, et siin Tšiilis on paljudel grammatikaga probleeme, kuna kooliharidus on tasuline ja kõik ei saa seda kahjuks endale lubada. Aga no Eesti on hariduse ja kirjaoskuse edetabelites ju alati üpris kõrgetel kohtadel, nii et hoidkem taset ja kasutagem sõnu, mis tegelikult ka olemas on :). See oli siis sissejuhatuseks.
Aga nüüd peamise teema juurde. Eestis kipub olema teenindavas sektoris töötamine ja teenindajaks olemine justkui veidike häbiasi. Kui oled kunagi sedasorti tööd teinud, siis pead justkui vabandama, et kooli kõrvalt või et esimene töökoht, kuskilt peab alustama jne. Ma ei ole tegelikult hästi aru saanud, miks see nii on. Töö on töö. Ja no olgem ausad, mida me teeksime, kui teenindajaid ei oleks? Me oleksime ikka kohe väga hädas. Jah, on protsessid, mida saab dig…

Blogist

Selle blogi alguseks võib tegelikult lugeda just seda praegust hetke, mil kirjutan seda sissekannet. Eelnevad postitused on sisuliselt copy/paste minu Facebooki ajajoonelt. Seepärast on ka kõik need senised tekstid lühivormidena või siis ainult pildimaterjalina. Sest teadupärast ei ole feissaris just kõige mugavam kirjutada pikemaid tekste. Ja no kogu see formaat on seal selline nö kiirtoit, mida ahmitakse kiirelt sisse, ilma suurema süvenemiseta. Vaevalt, et väga palju on ka neid inimesi, kes viitsivad seal pikemaid tekste üldse lahti klikkida. Seega, üritasin võimalikult vähesega öelda võimalikult palju.

Mina suureks üllatuseks aga selgus, et minu tähelepanekutele hakkasid kaasa elama ka teised inimesed peale minu pere ja lähedaste. Neil, st perel, oli selleks justkui moraalne kohustus :), aga sõpradel ja tuttavatel, kellest mõnega polnud kohtunud ega suhelnud juba aastaid, see ju puudus. Seega, minu tegemised ja toimetamised siin kaugel pidid neile ka päriselt korda minema. Hästi t…

Ameeriklased

Seisan mina sõidutee ääres ja ootan, et fooris süttiks roheline tuli. Kui siis ühtäkki kuulen, kuidas kaks inimest minu seljataga räägivad omavahel. Ja, omg, ma saan väga hästi aru, millest nad räägivad! Sest nad räägivad siinses minu keeles, st inglise keeles! Vau! Seda ei juhtu siin ülemäära tihti... Jah, minu emakeeleks on eesti keel, aga maailma mastaabis on tegu rariteetse salakeelega, mida mõistab ja räägib alla miljoni inimese. Seega jah, Ladinas on minu keeleks inglise keel. Ma ei kujutanud ette, et selline asi, st inglise keelt kõnelevate inimeste nägemine, õigemini kuulmine, võiks mind nii rõõmsaks teha, aga üdini hispaaniakeelses keskkonnas tegi kohe väga. Tekkis isegi ebaeestlaslik tahtmine end ümber keerata ja oma rõõmu nende ameeriklastega jagada. Aga siis oli foorituli ühtäkki roheline ja sinnapaika see mõte jäigi.

Protestimisest

Kujutis
Mida on eestlastel tšiillastelt õppida? Protestimist! Siin protestivad praktiliselt kõik ja pidevalt, nii õpilased, õpetajad, riigiametnikud jne. Mis peamine - reeglina nad saavutavad ka selle tulemusena soovitud eesmärgi. Õpilased küll mitte väga tihti, aga ülejäänud protestijad küll. Eestlaste suhtumine mingitesse totaalsetesse jamadesse, lollustesse ja inimvaenulikesse otsustesse on see, et nojah, mis siis ikka, kannatame ka selle ära. Üldrahvuslik alaväärsuskompleks ülistab millegipärast kannatamist, õnnetu ja rahulolematu olemist. Siinkohal tasub meenutada, et elu ei pea olema üks suur kannatamine, täitsa legaalne on olla õnnelik ja elu nautida! 😉 P.S. Käesoleva fotoga protestin ma selle kitsarinnalise lolluse vastu, mis hetkel Eestis võimul on. Elagu roosa löga! #roosalöga#emotsionaalseltülesköetudnaisterahvad P.P.S Pildil olev toode on siinne arusaamine mustast leivast. Eesti mõistes on siis tegu peenleivalaadse tootega.

Ämblikmees

Minu viimase aja kõige lemmikum uudis!😍 Santiagos tegutseb tõeline Ämblikmees, kes aitab inimesi. Näiteks püüdis ta kinni päti, kes ühelt tütarlapselt telefoni varastas. Kätte saadi nii pätt kui ka telefon. Oleks meil selliseid superkangelasi ainult rohkem! Euroopa mõistes pole vast tegu millegi erilisega, aga tuletan siinkohal meelde, et Ladinas pätile vastu astumine maksab reeglina elu.

Ämblikmees

Ilmateade

Kujutis
Selle kauni meloodia saatel loetakse ette ilmateade ühes Tšiili suuremas telekanalis TVN. Siin on nagunii ilmateadet vaadata puhas rõõm, aga see muusikapala annab veel ühe ilusa mõõtme sinna juurde. Nautige! Mozarti Klaverikontsert nr 21 - Andante.

Hambaarst

Ma pidin elama 37. aastaseks ja kolima Ladina-Ameerikasse, et leida hambaarst, kes päriselt ka haiget ei tee. Seni on nad kõik lubanud, et ei, see kõik ei tee üldse haiget, valuvaigistavat süsti ei ole vaja jne. Ja selle jutu peale hakkavad põrguvalu tegema. Kui protseduur on läbi ning ma olen pooleldi hinge heitmas ja silmad valupisaraid täis, naeratatakse ja mööndakse naeratuse saatel tõika, et näete, ei olnud ju üldse valus! Poole pealt ei saa ju ka midagi öelda, sest hambaarsti juures ollakse ju teadupärast üpris abitus olukorras, kui mitte öelda, et täiesti võitlusvõimetu. Mis sa ikka teha saad, kui lamad, suu pärani ja lamp näkku suunatud. Nii ma siis läksin, hirmuhigi otsa ees ja nutuvõru ümber suu, ühele kõige ebameeldivamale ja valusamale protseduurile - hambakivi eemaldamisele. Mind võttis vastu naeratav ja igati sümpaatne tohtrihärra, kes kinnitas, et mu hirmudel pole alust ja ta tõesti ei tee mulle haiget. Suur oli mu üllatus, kui ta hakkas toimetama ja tõesti ei olnud va…